Bota

Tërmeti ‘halli’ më i vogël, qytetarët turq mbushin rrugët, natën parashikohen temperatura me minus

Temperaturat gjatë natës parashikohen që të arrijnë pranë -11 gradë celcius. Kushte këto që e bëjnë edhe më të vështirë nxjerrjen e të mbijetuarve që kanë mbetur nën rrënoja.
Featured image of article: Tërmeti ‘halli’ më i vogël, qytetarët turq mbushin rrugët, natën parashikohen temperatura me minus Pamje nga Turqia

TURQI- Nuk mjaftoi tërmeti! Qytetarët e provincës së Elazığ do të duhet që të përballojnë edhe temperaturat e acarta gjatë natës.

Sipas programeve të motit, temperaturat gjatë natës parashikohen që të arrijnë pranë -11 gradë celcius. Kushte këto që e bëjnë edhe më të vështirë nxjerrjen e të mbijetuarve që kanë mbetur nën rrënoja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Temperaturat

Mbrëmjen e sotme një tërmet ka lëkundur Turqinë. Sipas mediave vendase, lëkundjet kanë pasur magnitudën 6.8 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qënë në provincën Elazig që ndodhet në lindje të vendit. Mësohet se tërmeti u ndje në Izrael, Siri dhe Irak. Deri më tani raportohet për 6 persona të vdekur.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment