Aktualitet

Moti i keq solli ujëra të rrëmbyer, dy turistë rrezikojnë të mbytjen në një përrua në Elbasan

Në të gjithë rrethin e Elbasanit sot pati rreshje të dendura shiu që sollën dhe fryrjen e përroi të Zaranikës.
Featured image of article: Moti i keq solli ujëra të rrëmbyer, dy turistë rrezikojnë të mbytjen në një përrua në Elbasan Pamje nga vendi i ngjarjes

ELBASAN- Dy turistë në Elbasan kanë rrezikuar jetën. Sipas informacioneve ata ishin duke kaluar në një përrua, por janë rrezikuar nga rrjedha.

Në të gjithë rrethin e Elbasanit sot pati rreshje të dendura shiu që sollën dhe fryrjen e përroi të Zaranikës.

Dy turistët kishim tentuar të kalonin në anën tjeter të përroit, por përkeqesimi i motit solli ujëra të rrëmbyer dhe për pasoje turistët u bllokuan në mes të shtratit në një “ishull dheu”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas njoftimit për ngjarjen, kanë ndërhyrë forcat zjarrfikëse të cilët arritën të shpëtoni dy personat që rrezikonin të mbyteshin.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment