KRYESORET
Aktualitet

Moti i keq pushton Shqipërinë!Vjosa e Shkumbini dalin nga shtrati, probleme me borën

29 Nëntor 2021, 06:28 Nga DOSJA
Moti i keq pushton Shqipërinë!Vjosa e Shkumbini dalin nga shtrati,

TIRANË– Java ka nisur me reshje të dendura shiu që kanë pushtuar të gjithë Shqipërinë dhe dëborë në zonat malore. Sipas Meteoalb, moti i keq do të jetë i pranishëm gjatë gjithë javës, por  ditën e sotme ka sjellë probleme në qarkullimin e mjeteve, njerëzve si dhe me furnizimin me energji elektrike. Lumi Vjosë dhe ai Shkumbin kanë dalë nga shtrati duke rrezikuar zonat pranë tyre. Ndërsa për shkak të prurjeve dhe shirave ka edhe fryrje të lumit Erzen më Durrës. Megjithatë ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca pretendon se situata është nën kontroll dhe po monitorohet nga afër. Në Dibër, në fshatin Vinjoll, është dëmtuar Ura e Kaçes, e cila është rrëmbyer nga prurjet e zallit. Kështu që 10 familje izoluar nga pjesa tjetër e fshatit. Reshjet e dëborës në Dibër kanë bllokuar më shumë se 100 qytetarë që kanë kaluar nga rruga e Arbërit. Ndërkohë që problematike shfaqet situata me reshjet e dëborës në veri dhe në juglindje të vendit. Por probleme ka edhe me disa akse rrugore që janë bllokuar nga gurët dhe inertet.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Moti i keq në vend, Prefekti i Tiranës: Situata është në normalitet të plotë

PËRDITËSIMI nga MINISTRIA! Moti i keq në vend, normalizohet situata në disa zona

Policia e Shtetit: S’ka kalim në rrugën e Arbrit dhe Qafë Murrizë pa zinxhirë

 

“Asgjë për t’u shqetësuar në 12 orët në vijim”, prefekti i Vlorës: Vjosa në rënie

 

Moti i keq në Shqipëri, Ahmetaj-qytetarëve: Shmangni lëvizjet jo të domosdoshme

Shkak shirat, bien gurë në Torovicë, rrezikohen banorët dhe banesat

DËSHTON Rama! Sapo u hap, qindra qytetarë bllokohen në rrugën e Arbrit, shkak bora

VATRAT me rrezik në vend, tek ‘5 maji’ rrezikohen banesa, dy lumenj dali nga shtrati

Mot i keq në Durrës, për shkak të furtunës pezullohen lundrimet e anijeve të vogla

Del nga shtrati lumi Shkumbin! Balla paralajmëron:Rrezikohet Çerma, largoni bagëtitë

VIDEO/ Moti i keq në Lezhë, qyteti mbulohet nga breshëri

 

Mbeturinat në Lungomare, Leli në terren: Mos abuzoni me tokën dhe detin!

VD- Shirat përmbytin nënkalimin e autostradës Fushë-Mamurras

Moti i keq në Vlorë, mbeturinat mbulojnë bregun e detit në Lungomare

Vështirësi në qarkullim! ARRSH në terren, pastrohen akset rrugore

Moti i keq/Fshatrat e Elbasanit pa energji elektrike, rrëshqitje dherash në Gramsh

Moti i keq! Del nga shtrat përroi në Gjirokastër, problem me rrëshqitjen e gurëve

VD/ Vlora zgjohet e përmbytur, mjetet kalojnë me vështirësi

(a.b;f.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sondazh

Poll

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?

Duka për presidentin e ri: Ne s'kemi asgjë në dorë, ta provojmë. Mediu: Marrëveshje me "djallin"

Presidenti, Balla sfidon opozitën: Keni 20 emra ju për të propozuar emra? (KUSHTI për Berishën)

Presidenti/ Fatmir Mediu: Nuk kemi më kohë, opozita të vijë me emër, ndryshe proces fals

Presidenti/ Mesila Doda: Le të futemi sa më shpejt në një proces real

Presidenti/ Alibeaj bën SKEMËN: Ne sjellim 4 emra, 2 nga ata zgjidhini ju, negociojmë për 'finalin'

Zgjedhja e Presidentit, Alibeaj: Ai që do ulet atje të mos jetë as i njërit e as i tjetrit

Presidenti/ PD kërkon 4 kandidatura, Balla: Kushtin tuaj nuk e pranojmë

Rama: Mirëseerdhe në grupin e inkriminuarve! U pagëzove me këtë ujin e baltës

Tjetër aksident në Dhërmi, shoferi hidhet nga betonerja për të shpëtuar

Makina tërheq zvarrë 20-vjeçaren tek vizat e bardha në Tiranë

Propozimi për kriteret e presidentit, Alibeaj: Balla e bëri kastile, i thashë flasim tani

Investimet strategjike, PD: Pronat grabiten nga ministrat e zyrtarët e lartë të PS, aksion kriminal

Aksidenti tek rreth-rrotullimi i TEG-ut, s'dihet për viktima

Apeli s'merr vendim për Lefter Kokën! Avokati: S'ka pse të bashkëpunojë me drejtësinë

"17 maji"/ Presidenti Meta kujton takimin Rama-Basha: Dita më e errët pluralizmit politik

Parti tjetër apo rikthim tek LSI, Meta: Gjithmonë në krye të detyrës, dihet kujt i ka hyrë tartakuti

Shkrimi i gazetës austriake për lobimin 700 mijë $ në SHBA, Meta: Mashtrim! Isha me Petritin

Bashkëpunim me Edi Ramën? Meta “s'i mbyll derën” kryeministrit: Kam vetëm një kusht

Rama thirrje SPAK ta hetojë, Meta: Shqipëria më pret, kjo është e vërtetë! Kam armët më të forta

'Derën e ka të hapur'/ Biseda me demokratin, Rama: Ishte i mërzitur, më tha se i kishte ikur partia

Sulmon prokurorët dhe gjyqtarët, Rama: Disa KÇK mbajnë peng procesin e rindërtimit

I vëzhgon të gjithë me radhë! Rama 'sulmon' Veliajn: Mbjell pemë për të dalë në televizor

Dosja-POP/ Dubai Porta Potty!