Aktualitet

Moti i keq, Drejtoria Detare apel lundërtarëve: Kujdes në këto data, merrni masa për erërat e forta

Në datat, 1, 2 dhe 3 shkurt, bregdeti i Shqipërisë do të përfshihet nga erërat e forta.
Featured image of article: Moti i keq, Drejtoria Detare apel lundërtarëve: Kujdes në këto data, merrni masa për erërat e forta

Drejtoria e Përgjithshme Detare bën apel për të gjithë lundërtarët, pronarët e mjeteve detare dhe operatorët të marrin masa pasi në datat 1, 2 dhe 3 shkurt bregdeti i Shqipërisë do të përfshihet nga erëra të forta.

Njoftimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Drejtoria e Pergjithshme Detare informon Lundertaret dhe pronaret e mjeteve detare, operatoret ne portet e RSH dhe hapesiren detare, qe diten e premte, te shtune dhe te diele, me konkterisht ne datat 1 , 2 dhe 3 shkurt 2019, bregdeti yne do te perfshihet nga erera me drejtim nga Jug-JugLindje dhe forca e detit 7 shkalla Boufort ne det te hapur. Ju lutemi te gjithe subjekteve qe operojne ne fushen e detarise te marrin masa per sigurimin e mjeteve ne porte dhe te rritet shkalla e gatishmerise se ekuipazhit ne mjete.

Postimi në Facebook

Shto Koment