Aktualitet

Moti i keq bllokon lundrimin e anijeve në Vlorë, Llogaraja mbetet pa drita

Ndërkohë që si pasojë e ererave të forta, një pjesë e Llogarasë ka mbetur edhe pa energji elektrike.
Featured image of article: Moti i keq bllokon lundrimin e anijeve në Vlorë, Llogaraja mbetet pa drita Foto Ilustruese

VLORË– Moti i paqëndrueshëm dhe me shira të shumtë ka sjellë proleme edhe ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se është pezulluar lundrimi i anijeve dhe gjithashtu ijon të mbetet pezull nisja e tragetit nga Vlora drejt Brindisit.

Ndërkohë që si pasojë e ererave të forta, një pjesë e Llogarasë ka mbetur edhe pa energji elektrike.

Gjithashtu një ditë më parë zona e Llogarasë u bllokua për orë me radhë pasi u rrëzuan shumë pemë nga erërat e forta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Moti i keq ka sjellë pasoja në të gjithë vendin ditën e sotme. mësohe se në fshatin Murqanë ka pasur përmbytje pasi lumi Ishëm ka dalë nga shtrati. Edhe në Durrës është pezulluar nisja e tragetit drejt Barit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment