KRYESORET
Art&Argëtim

Mos veproni me impuls! Fundjava ju sjell lajme, hapeni zemrën, horoskopi ditor

9 Janar 2022, 06:05 Nga DOSJA
Mos veproni me impuls! Fundjava ju sjell lajme, hapeni zemrën, horoskopi

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Po përjetoni një fundjavë plot lajme, përpiquni t’i shfrytëzoni në maksimum, sigurisht që nuk do të jetë e vështirë duke pasur parasysh personalitetin tuaj. Janari do të jetë muaji i marrëdhënieve, hapeni zemrën. Mos u mbyllni në vetvete.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
I dashur Dem, sipas horoskopit e diel 9 janar 2022), gjatë kësaj fundjave duhet të jeni reagues dhe të gatshëm për të reaguar. Mundohuni të kapërceni problemet pa shpenzuar shumë kohë. Dashuria? Nëse keni plane të mëdha, prisni deri në shkurt.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Të dashur Binjakë, shpesh e gjeni veten në kaos. Ju ndoshta jeni të zemëruar me dikë sepse nuk ndiheni të përfshirë në punë apo dashuri, por për fat tani keni filluar të rikuperoni.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Të dashur Gaforre, planifikoni mirë me kë të kaloni këtë fundjavë duke shmangur njerëzit e mërzitshëm dhe negativë. Sigurisht që e diela 9 janar 2022, do të jetë pozitive, edhe pse në mbrëmje do të ndihet lodhja. Mos u shqetësoni, gjithçka është normale.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
I dashur Luan, sipas horoskopit (e diel 9 janar 2022), ju po përjetoni një periudhë të mirë, shumë interesante. Situata intensive sentimentale, do jetë një fundjavë dashurie për t’u shfrytëzuar plotësisht.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
E dashur Virgjëreshë, kujdes mos e teproni, vlerësoni mirë pikat tuaja të forta. Sa i përket dashurisë, disa prej jush nuk janë aq të kënaqur fizikisht me partnerin, yjet ju këshillojnë të përballeni me këtë problem.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Peshore e dashur, po përjetoni një fundjavë ku maturia duhet të jetë kryesorja, duhet të reflektoni shumë dhe më pas të flisni, vini nga një periudhë përplasjesh të shpeshta si në dashuri ashtu edhe në punë. Fatkeqësisht, shpesh do të detyroheni të ngrini tonin e ndonjë diskutimi.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Të dashur Akrepë, sipas horoskopit (9 janar 2022), nuk jeni shumë të duruar dhe i prisni gjërat shpejt dhe shkurt. Rekomandohet të menaxhoni më mirë situatat dhe problemet që do të lindin pa qenë impulsivë dhe pa reflektuar më shumë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Të dashur Shigjetarë, po kaloni një fundjavë të mirë që për disa do të jetë me dashuri të vërtetë dhe për të tjerë argëtim të pastër. Është e ndaluar të qëndroni në shtëpi gjatë orëve në vijim. Kënaquni.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Të dashur Bricjapë, po kaloni ditë të vështira, sidomos nga pikëpamja fizike. Këshillohet që të shkoni në shtrat herët dhe të mos abuzoni me trupin tuaj. Në këtë periudhë duhet pushim.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Sipas horoskopit(e diel, 9 janar 2022), do të jetë një fundjavë që do të kthejë gjithçka në lojë, pavarësisht nëse një person jua kthen ndjenjat apo mendoni se një miqësi mund të bëhet diçka më shumë. Jeni duke përjetuar ditë fuqie dhe dikush do mund të jetojë një lidhje të rëndësishme ose në çdo rast të japë më të mirën në dashuri.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Të dashur Peshq, po përjetoni një fundjavë të rëndësishme, shumë delikate, përpiquni të mos veproni me impuls, por të reflektoni për gjërat. Kini kujdes nëse keni ndërmend t’i jepni fund një historie të rëndësishme dashurie.

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

Policia bën bilancin: Pezullohen 95 leje drejtimi, gjobiten mbi 500 persona

Policia bën bilancin: Pezullohen 95 leje drejtimi, gjobiten mbi 500 persona

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

'Ka rrjedhje të sekretit hetimor?' Kraja-Majkos: Për non-gratat s'përgjigjem

Komisioni/ Kraja: Me paratë e konfiskuara kemi ngritur laboratorë eksperimentale

'A ndërhyn Rama dhe ministrat në punën tuaj?/ Kraja - Alibeajt: S'komentoj, zbatoj ligjin

Dosja e Aleks Nikës/ Ndreca: A mund të transferohet në SPAK? Kraja: Duhet vlerësuar

Dvorani dhe Ina Rama për President? Berisha: Janë subjekte të ndjekjes penale

Ç'do bëhet me Teatrin Kombëtar? Zotohet Berisha: Do ndërtohet siç ka qënë

8 emrat e PD për President, Berisha: Parodi e neverishme, keqpërdorim i Ramës

FMN propozoi shkrirjen e Bordit, Berisha: Të ndërhyhet me urgjencë për çështjen e borxhit

A e përdori PD për të justifikuar non-gratën? Berisha: Partia më ka penguar

'Non-grata' në gjykatën franceze, Berisha: Ka 2 faktorë kundër meje

Nëse vjen Berisha, PD duhet të pezullohet nga PPE, ish-kryeministri: Gaboi!

Berisha thirrje BE: Na hapni negociatat! Nuk e meritojmë, por po s'ndodhi sjell trazira në rajon

'Shqipëria anëtar i asociuar i BE'/ Rama: Mbështes vizionin e Macron

Gjermania kundër Ballkanit të Hapur? Rama: Ushqim për konsum lokal

'Ballkani i Hapur'/ Charles Michel: E mbështes, uroj që të gjithë t'i bashkohen nismës

'Ndryshojmë kursin'/ Rama: Nëse Bullgaria s'hap rrugë, do i shpëtojmë kthetrave të tyre

Integrimi/ Pse duhet mbajtur peng Shqipëria? Michel: Duhen zgjidhur konfliktet, ju mbështes

Integrimi në BE, Charles Michel: Angazhimi ynë nuk ka ndryshuar

Integrimi në BE/ Rama: Kemi hedhur hapa njëjtë si vendet që i kanë çelur negociatat

Aksioni i SPAK, Berisha: U dekonspirua, Edi Rama u shqetësua, dha mesazh tek bandat

Raporti i FMN, Ibrahimaj: Do jemi më të kujdesshëm, do analizojmë çmimet

Autori i vë zjarrin furgonit të policit në Shkodër, i maskuar si grua

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju