Politike

‘Mos u merr me mua se s’ke klas’/ Agron Gjerkmarkaj SHERR me Endri Shabanin: Ju ka blerë Rama! Shfajësohet aktivisti: E çova në SPAK, ç’të bëj më…?

Agron Gjekmarkaj i ka akuzuar se janë palë më kryeministrin Edi Rama për të dëmtuar opozitën, pretendime që janë hedhur poshtë nga Shabani.
Featured image of article: ‘Mos u merr me mua se s’ke klas’/ Agron Gjerkmarkaj SHERR me Endri Shabanin: Ju ka blerë Rama! Shfajësohet aktivisti: E çova në SPAK, ç’të bëj më…? Agron Gjekmarkaj dhe Endri Shabani

TIRANË– Sherr mes analistit Agron Gjekmarkajt dhe Endri Shabanit, themeluesit të “Nismës Thurje”. Të dy të ftuar në emisionin “Open” janë përplasur, lidhur me regjistrimin e “Nismës” si parti. Gjekmarkaj i ka akuzuar se janë palë më kryeministrin Edi Rama për të dëmtuar opozitën, pretendime që janë hedhur poshtë nga Shabani.

PJESË NGA SHERRI NË STUDIO:

Agron Gjerkmarkaj: Ju ka blerë Rama, do dëmtoni opozitën. Mos u merr me mua se nuk ke klas të merresh me mua. Jam doktor shkencash. Do të të them ndonjë gjë që nuk të pëlqen. Ne po flasim për marrëdhënie politike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Endri Shabani: Për mua është akuzë për mua të më thuash që je me Ramën. Kam protesuar, e kam çuar në SPAK, çfarë të bëjmë më?

(k.m/dosja.al)

Shto Koment