Politike

‘Mos u krih, e mos u rruaj”/ Rama kapet me komentuesin, qytetari i kthehet keq: Na këshillo! Si merren tendera pa qenë burri i ministres?

Komentit të qytetarit i është kthyer kryeministri Rama, i cili me ironi i ka dhënë të drejtë, ndërkohë që sërish ka pasur një kundërpërgjigje ndaj tij.
Featured image of article: ‘Mos u krih, e mos u rruaj”/ Rama kapet me komentuesin, qytetari i kthehet keq: Na këshillo! Si merren tendera pa qenë burri i ministres? Edi Rama gjatë seancës plenare sot

TIRANË– Kreu i qeverisë, Edi Rama ka publikuar fotot 3D të shkollës në Durrës që po rindërtohet pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të shkuar. Krahas videos së postuar, nuk kanë munguar as komentet e qytetarëve, të cilët e kanë akuzuar Ramën se të gjitha publikimet e tij në rrjetet sociale ishin fasadë.

Komentit të qytetarit i është kthyer kryeministri Rama, i cili me ironi i ka dhënë të drejtë, ndërkohë që sërish ka pasur një kundërpërgjigje ndaj tij.

KOMENTET:

Komentet

Qytetari: Fasadë si vetë Rilindja!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edi Rama: Po pra, ishte shumë e bukur siç ishte dhe ti mos u krih hiç e as mos u qeth e mos u rruaj kurrë, se fasadë është, s’ke ce do”.

Qytetari: Po ti njëherë na mëson si të lajmë duart, njëherë si të rruhemi. Ndonjë këshillë më të hajrit se kaq a ke o burrë? Të tipit si merren tendera pa qenë burri i ministres, kunati i deputetit, baxhanaku i kryetarit të bashkisë etj.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment