Rajoni

Mos u habisni/ “Është nga gjynahet tona”, hoxha shqiptar qan se nuk po bie shi: Ishallah na fal Allahu (VD)

Qan gjatë një fjalimi live hoxha shqiptar.
Featured image of article: Mos u habisni/ “Është nga gjynahet tona”, hoxha shqiptar qan se nuk po bie shi: Ishallah na fal Allahu (VD)

Kosovë- Hoxha shqiptar qan se nuk po bie shi.  Pas thatësirave të fundit në Kosovë dhe rënies së nivelit të ujit në liqene, imami Fatmir Latifaj, tha kjo gjendje është si rezultat i “gjuhave” që janë bërë. Pra sipas tij e gjithë kjo vjen si një ndëshkim nga Zoti.

“Lusim allahun , sepse vëllazeër thatësia këtë vend e ka mbërhthyer shumë fshatra dhe qytete tona kanë filluar me mbet pa ujë! Kjo është si rezultat i gjunaheve, dallaverëve dhe poshtërsive tona”, thotë hoxha Fatmit Latifaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al

Shto Koment