Aktualitet

“Mos u afroni se ka magji”/ Olsi Çekiçi u arrestua i përlyer në gjak, çfarë i tha policisë kur pa kokën e nënës së 44-vjeçarit të ndarë nga trupi

Në momentin që polciia ka ‘zbarkuar’ në Buçimas, në shtëpinë e familjes Çekiçi ku ndodhi dhe krimi i rëndë, Olsi u ka thënë efketivëve të mos afroheshin.
Featured image of article: “Mos u afroni se ka magji”/ Olsi Çekiçi u arrestua i përlyer në gjak, çfarë i tha policisë kur pa kokën e nënës së 44-vjeçarit të ndarë nga trupi Olsi Çekiçi dhe vendi i ngjarjes

POGRADEC– Olsi Çekiçi, 44-vjeçari me probleme të shëndetit mendor që i preu kokën të ëmës me thikë u vu në pranga teksa ishte i përlyqer me gjak.

Në momentin që policia ka ‘zbarkuar’ në Buçimas, në shtëpinë e familjes Çekiçi ku ndodhi dhe krimi i rëndë, Olsi u ka thënë efketivëve të mos afroheshin.

Ai nuk ka bërë rezitencë gjatë arrestimit, ndërsa policëve që panë edhe trupin e nënës së Olsit të ndarë nga koka, u ka thënë që të mos afroheshin tek gjaku, pasi kishte magji.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mos u afroni se ka magji,”- mësohet të ketë thënë ai.

Ngjarja e rëndë tronditi Pogradecin pasditen e sotme. Olsi Çekiçi pas sherreve dhe dhunës së përditshme mori thikën dhe masakroi nënën e tij, 70-vjeçare. Kokën ia preu dhe ia vari në derë. 44-vjeçari la të plagosur edhe vëllain e tij dhe u vu në pranga. Ai u gjet i përlyer në gjak nga policia.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment