Politike

“Mos na marrin më sysh”, Rama flet sërish për testet:  Nuk futem në polemika me opozitën, mua më intereson rezultati i luftës

Rama tha se nuk futet në polemika, pasi sipas tij janë absurde dhe për të i rëndësishëm është rezultati që kemi sot.
Featured image of article: “Mos na marrin më sysh”, Rama flet sërish për testet:  Nuk futem në polemika me opozitën, mua më intereson rezultati i luftës Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

TIRANË- Kryeministri Edi Rama, u është përgjigjur edhe njëherë akuzave të opozitës për numrin e testeve që bëhen në Shqipëri.

I ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, Rama tha se nuk futet në polemika, pasi sipas tij janë absurde dhe për të i rëndësishëm është rezultati që kemi sot.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Strategjinë e testiemve nuk e bëj unë e qeverië, por Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe janë njësoj si eksprtët në botë. Nuk dua të hyjë në polemikën absurde të testeve, pasi për mua ka rëndësi rezultati. Sot kemi vetëm 18% të shtretërve të zënë. Jemi shumë larg asaj situate si në vendet e tjera, ku ka kolaps. Unë i besoj komitetit të ekspertëve dhe ajo që na intereson është rezultati. Mos na marrtë njeri më sysh.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment