KRYESORET
Art&Argëtim

Mos i trondisni gjërat! Ruani ekuilibrin me punët e zemrës, horoskopi ditor

22 Janar 2022, 06:04 Nga DOSJA
Mos i trondisni gjërat! Ruani ekuilibrin me punët e zemrës,

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Në dashuri, nëse jetoni në një situatë të vështirë, është më mirë të flisni të shtunën dhe jo të dielen. Në punë, kolegët do t’ju zgjidhin bezditë e vogla këto ditë.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Tensionet e marrëdhënieve të lindura në këto ditë nuk duhet të mbeten në zemrën tuaj. Merrni pak kohë në punë dhe mos i tronditni shumë gjëra ruani ekuilibrin.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Historitë që paraqesin probleme duhet të trajtohen me kujdes dhe vëmendje, veçanërisht të shtunën dhe të dielen. Një projekt pune mund të vonohet këto ditë, mos u dorëzoni.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Ditë interesante në dashuri, sepse do t’ju lejojë të zgjidhni disa mosmarrëveshje në shtëpi. Mundohuni të bëni shumë gjëra njëkohësisht në punë, ruani ekuilibrin.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Nëse jeni zemra të vetmuara dhe dëshironi një aventurë, kjo është një kohë e favorshme. Historitë serioze do të duhet të presin ende. Merrini me entuziazëm bashkëpunimet e reja.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Një marrëdhënie sentimentale mund të forcohet këto ditë, por edhe dashuri të reja për t’u vlerësuar. Projekte në horizont me njerëz nga shenja e Bricjapit ose Ujorit.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Fundjava është një mundësi e mirë që të mendoni për ndjenjat tuaj. Në punë bëni sa më shumë që të mundeni, pasi këto ditë nuk do të mungojnë mundësitë.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Kjo është një fundjavë që flet me gjuhën e fshehtë të dashurisë dhe pasionit. Keni ende dyshime sesi duhet vepruar në vendin e punës, përgjigjet do ti merrni në fund të muajit.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Kjo është një e shtunë që nxjerr në pah cilësitë tuaja më të mira relacionale. Në punë mos u trembni nga vendimet që do të merrni, dilni përpara.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Ju duhet të filloni ta doni veten dhe të rrisni vetëvlerësimin tuaj. Mund t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Familjarët do jenë më të varur nga ju për problemet e tyre.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Edhe e shtunja keni një ngarkesë të bukur shpirtërore dhe emocionale, shumë rreth jush do të përfitojnë. Në këta dy muaj mund të studioni strategji të reja pune, ose të ktheheni në lojë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Nëse diçka nuk shkon, prisni me durim përpara se të ngrini kokën në marrëdhënie. Në punë dëshironi të ktheheni në rrugën e duhur, Jupiteri në shenjë do t’ju japë një mundësi të mirë.

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë