Aktualitet

“Mos fluturoni”, Policia kap shoferin me 161 km/h: Shpejtësia vret, në rastin më të mirë ju pret radari (VD)

Në një video të shpërndarë në Facebook, Policia u bën thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve pasi i pret radari.

TIRANË- Policia Rrugore në Tiranë ka vijuar kontrollet në rrugë, ku u ka bërë thirrje shoferëve që të mos udhëtojnë me shpejtësi të lartë.

Në një video të shpërndarë në Facebook, Policia u bën thirrje të gjithë drejtuesve të mjeteve pasi i pret radari. Më tej në njoftim shkruhet se një shofer është kapur me 161 km/h dhe kanë pezulluar lejet e drejtimit.  

POSTIMI I PLOTË

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mos fluturoni se në rastin më të mirë ju pret Polici dhe Radari. Kontrolle të pandërprera me radar me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore Prej mëngjesit të sotëm e deri në këto momente vijojnë kontrollet e pandërprera me Radar në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës dhe anasjelltas. 7 patenta të pezulluara për shpejtësi tej normave të lejuara matur me radar, shpejtësi që varionin nga 143 km/h deri ne 161 km/h. Shpejtësi që të vret jetën🚑. 🚫✈🏡🚑❓❓❓❓ 🚔🚓✍✍

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment