Politike

“Mos e rruj k*rin!”/ Fate Velaj, socialisti që ‘respekton’ femrat: Viva la Vagina

Deputeti i PS-së, Fate Velaj fjalëve të përdoruara nga zyrtarët e PS-së, të cilat kishin lidhje me organin gjential mashkullor.
Featured image of article: “Mos e rruj k*rin!”/ Fate Velaj, socialisti që ‘respekton’ femrat: Viva la Vagina

TIRANË– Deputeti i PS-së, Fate Velaj i është “kundërpërgjigjur” përgjimeve të “BILD”, të cilat u publikuan ditën e djeshme.

Në përgjime, zyrtarët e PS-së përdornin shpesh fjalën që identifikon organin gjenital mashkullor. Me postimin e tij, Velaj ka “respektuar” edhe seksin e kundërt me një libër.

“…duke lexuar e dëgjuar për “veglën e mrekullirave”, K…., i cili, as duhet çarë e as duhet rruar, nuk di pse këmbët më çuan tek biblioteka dhe dora më kapi librin “Viva la Vagina”. Mirmëngjes,” – shkruan Velaj. 

Postimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar dje 10 përgjime të reja për dosjen 184. Në këto përgjime dëgjohen zërat e disa funksionarëve të lartë të PS, që flasin me njëri-tjetrin pas votimeve dhe shprehen të kënaqur për rezultatin e votimeve. Po ashtu në këto përgjime ka marrë pjesë dhe drejtori i Policisë së Dibrës që flet me ish-minsitrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment