Bota

“Mos do të na qëllosh?” Vogëlushja përlot botën me pyetjen që i drejton policit në SHBA/ Oficeri gjunjëzohet para saj: Jam këtu për…

Që nga vdekja e George Floyd e gjithë Amerika është alarmuar ku prej 9 ditësh, të rritur dhe të vegjël kanë protestuar kundër vrasjes së 46 vjeçarit.
Featured image of article: “Mos do të na qëllosh?” Vogëlushja përlot botën me pyetjen që i drejton policit në SHBA/ Oficeri gjunjëzohet para saj: Jam këtu për… Vajza ne SHBA
Përditësuar:

SHBA- Ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në SHBA kanë marrë vëmendjen e të gjithë botës, kjo pasi një polic, ku detyra e tij është mbrotja e qytetarëve, ka vrarë në mënyrë diskriminuese një burrë me ngjyrë.

Që nga vdekja e George Floyd e gjithë Amerika është alarmuar, ku prej 9 ditësh, të rritur dhe të vegjël kanë protestuar kundër vrasjes së 46 vjeçarit.

Së fundmi një vajzë e vogël ka rrënqethur botën pasi i është drejtuar policit me pyetjen plot mllef ku dhe i ka kujtuar gjestin që ka bërë dhe kolegu i tij.

“ Mos do na qëllosh” i është  drejtuar vogëlushja policit në Teksas.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E ndërkohë polici për të qetësuar vajzën e ka përqafuar e më pas është dëgjuar duke thënë:  Ne jemi këtu për t’ju mbrojtur juve. Nuk jemi këtu për t’ju lënduar. Ju keni të drejtë të protestoni dhe të bëni gjithçka që dëshironi.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment