Rajoni

Mori vaksinën kundër Covid-19/ Buzhala i drejtohet Ramës: Nuk e bëre si sakrificë për popullin, po deshe me shpëtu b**ën tënde

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Buzhala ka thënë se politikanët që po marrin vaksinën kundër sëmundjen vdekjeprurëse nuk e bëjnë si një sakrificë për popullin, por sipas gazetarit ata duan të ruajnë veten e vet.
Featured image of article: Mori vaksinën kundër Covid-19/ Buzhala i drejtohet Ramës: Nuk e bëre si sakrificë për popullin, po deshe me shpëtu b**ën tënde Berat Buzhala dhe Edi Rama

KOSOVË– Gazetari nga Kosova, Berat Buzhala, ditën e sotme ka komentuar Kryeministrin Edi Rama, i cili para dy ditësh bëri vaksinën kundër Covid-19.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Buzhala ka thënë seRama që mori vaksinën  kundër sëmundjes vdekjeprurëse nuk e bëri si  një sakrificë për popullin, por sipas gazetarit deshi të shpëtojë veten e vet.

“Une ma pak deshna kur hy me flejt, se sa qysh ish kane deshe Edi Rama dje kur e merrke vaksinen. U dokke sikur me deshte me e bo EKG’ne. Nejse, edhe nje send interesant, keta politikanet qe po i marrin te paret vaksinat, diqysh po dojne me e shite edhe kete akt si nje sakrifice per popullin. Demek, qe na po e marrim te paret. Shoq, thjesht po don me e shpetu bothen tande.”- shkruan ai. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fushata e vaksinimit me 900 dozat e para kundër COVID19 në vendin tonë ka nisur më 11 janar. E para që mori dozën ishte Najada Çomo, më pas kryeministri Rama, mjeku Pëllumb Pipero, Tritan Kalo për tu pasuar me të tjerë mjekë.

(a.k.dosja.al)

Një Koment në “Mori vaksinën kundër Covid-19/ Buzhala i drejtohet Ramës: Nuk e bëre si sakrificë për popullin, po deshe me shpëtu b**ën tënde

  1. Shtet leshi. Vjen vaksina ne rinas DORAZI. Zhdoganohet me kutija kartoni. Asnje procedure SIGURIE dhe SHOQERIMI te vaksinave. Sa u zhdoganua, per 18 minuta vajti ne stadium se e priste SHEFI. Dhe shefi e beri vaksinen pa e verifikuar askush cfare ishte. Hajde shtet hajde, po sikur dikush ti kete bere gje tjeter Kryeministrit, ne vend te nje vaksine kunder covid? A je ne metro o shtet?

Shto Koment