Politike

Monitorimi i qendrave të votimit, KQZ i përgjigjet PD-së: Po vlerësojmë kostot financiare dhe teknike të projektit

 • PD i drejtohet KQZ-së: Asnjë masë për mundësimin e sistemit të videomonitorimit
 • KQZ shkruan se akti normativ është duke u hartuar e se po vlerësohen kostot e mundshme për implementimin e këtij procesi.
  Featured image of article: Monitorimi i qendrave të votimit, KQZ i përgjigjet PD-së: Po vlerësojmë kostot financiare dhe teknike të projektit Komisioni i Posaçëm për zgjedhjen e KQZ-së

  TIRANË– KQZ i përgjigjet PD-së për sistemin e video-monitorimeve. Institucioni bën me dije se sistemi i monitorimit të qendrave të votimit është në vëmendjen e tyre.

  KQZ shkruan se akti normativ është duke u hartuar e se po vlerësohen kostot e mundshme për implementimin e këtij procesi.

  Për momentin në kuadër të realizimit të projektit të vëzhgimit me kamera të qendrave të votimit dhe të vendnumërimit të votave, jemi duke bërë vlerësimin mbi kostot e mundshme financiare të këtij projekti si dhe një vlerësim të aspekteve teknike të tij”, thuhet në Letrën e KQZ-së.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Partia Demokratike i dërgoi një letër paraditen e sotme, Kreut të KQZ, Ilirjan Celibashit në lidhje me marrjen e masave për instalimin dhe përdorimin  e sistemit të videomonitorimit në qendrat e votimit në zgjedhjet e 25 Prillit 2021.

  (A.B)/Dosja.al

  Shto Koment