Politike

‘Monika më gënjeu për mandatet’, Kryemadhi sqaron Ilir Metën: Ishte i domosdoshëm, njësoj si historia e Rozafës

Monika Kryemadhi tha se djegia e mandateve ishte një veprim i domosdoshëm duke e krahasuar me baladën e Rozafës.
Featured image of article: ‘Monika më gënjeu për mandatet’, Kryemadhi sqaron Ilir Metën: Ishte i domosdoshëm, njësoj si historia e Rozafës Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi

TIRANË– Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Java” foli për djegien e mandateve. 

E pyetur për deklaratën e presidentit Ilir Meta, se Kryemadhi e kishte gënjyer për mandatin, ajo u shpreh se ishte një veprim i domosdoshëm. 

Mora vendimin ta digjia vetëm unë mandatin por u mbështeta edhe nga deputetët e LSI-së. Nuk i ndaloja dot të gjithë. Deputetët e LSI ishin agresivë dhe vendosën unanikisht të largoheshin nga Kuvendi. Ishte një veprim i domosdoshëm, pak a shumë si vetësakrifikimi i Rozafës,”-tha Kryemadhi. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e djeshme, Meta u shpreh se gjatë bisedave me Kryemadhin, kjo e fundit e kishte gënjyer se nuk do t’i digjte mandatet. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment