Bota

Momenti i shpërthimit të frikshëm/ Pas tymit të dendur flaka hedh në erë pallatet pranë portit të Bejrutit

Në fillim arrihet të shikohet vetëm tym i dendur që ka pushtuar zonën e më pas ndodh shpërthimi tragjik me flakë që shktërron totalisht pallatet aty pranë.

LIBAN-Është publikuar një tjetër video e re sa i përket shpërthimit tragjik të së martës në kryeqytetin libanez. Videoja me lëvizje të ngadalta në të cilën tregohen pasojat e shpërthimit fatal në Bejrut.

Në fillim arrihet të shikohet vetëm tym i dendur që ka pushtuar zonën e më pas ndodh shpërthimi tragjik me flakë që shktërron totalisht pallatet aty pranë.

Kujtojmë se shpërthimi i fuqishëm i nitratit të amonit u ka marrë jetën të paktën 157 njerëzve dhe ka plagosur mbi 6 mijë të tjerë. Ndërsa mësohet se të paktën 300 mijë banorë kanë mbetur të pastrehë pasi bansat e tyre jan shkatërruar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në vend kanë nisur protestat e dhunshme kundër qeverisë, menjëherë pas shpërthimi të fuqishëm.

Burimi: Al rabiya

A.C/Dosja.al

Shto Koment