Bota

Momentet e tmerrit në Bolivi, rrëshqet faqja e malit, groposen të gjallë turistët (VIDEO)

Nga rrëshqitjet e dheut kanë humbur jetën 11 persona në Bolivi. Mësohet se ata ishin turistë dhe po eksploronin terrenet e vështira malore.
Featured image of article: Momentet e tmerrit në Bolivi, rrëshqet faqja e malit, groposen të gjallë turistët (VIDEO) Foto nga vendgjarja ku humbën jetën 11 persona.
Përditësuar:

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Bolivi ku nga rrëshqitjet e tokës kanë humbur jetën 11 persona. 

Nga një video e publikuar nga “The Guardian”  duket qartë momenti kur dheu ka rrëshqitur nga faqja e malit në verilindje të Sucres dhe ka marrë me vete disa persona. 

Siç edhe shihet në videon e mëposhtme në vendngjarje ka patur edhe shumë njerëz të tjerë të cilët nga mediat e huaja raportohet se kanë qenë pjesë e një udhëtimi për të eksploruar terrenet e vështira malore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al

 

Shto Koment