Aktualitet

Mjekja publikon skanerin e mushkërisë me COVID dhe shpërthen kundër atyre që s’besojnë: Kush jeni ju more palaço ordinerë, mbyllini mor gojët tuaja të liga

Në një postim në mediat sociale, teksa ka shpërndarë dhe imazhet e një mushkërie të një pacienti me COVID-19, Shosha shkruan se pamje të tilla i sheh çdo ditë.
Featured image of article: Mjekja publikon skanerin e mushkërisë me COVID dhe shpërthen kundër atyre që s’besojnë: Kush jeni ju more palaço ordinerë, mbyllini mor gojët tuaja të liga Mjekja dhe skaneri i mushkërive

TIRANË- Mjekja Lida Shosha ka reaguar sot për situatën e COVID-19 dhe ka një mesazh për të gjithë ata që nuk ekzistojnë tek koronavirusi. Në një postim në mediat sociale, teksa ka shpërndarë dhe imazhet e një mushkërie të një pacienti me COVID-19, Shosha shkruan se pamje të tilla i sheh çdo ditë.

Më tej mjekja shpërthen kundër atyre që nuk ekzistojnë se virusi ekziston dhe thotë se janë palaço dhe ordinera që helmojnë qytetarët me teori konspirative. “Mbyllini mor, gojet tuaja te liga, hapni syte, e veshet, e kujdesuni per jeten, qe Zoti jua ka fal vec nje here. Jemi ne kete situate per shume arsye, po nje prej tyre eshte papergjeshmeria e paprecedent e individeve te tille”, shkruan mjekja.

Skaneri i mushkërisë

REAGIMI I PLOTË

Perdite shohim imazhe problematike te skanerave te mushkerise cope -cope, sugjerus shume te forte per infeksionin nga Covid -19. Kush jeni ju, more palaco ordinere neper rjete sociale e media, qe helmoni ket milet me teorite konspirative, jo po nuk egziston, jo po mjeket po genjejne, gjithe bota po genjen. Vecse, kur te bini ne dore te mjekeve e te luteni per nje fije fryme, mire eshte , tju nxjerim nga dritarja te ajroseni ne bahcen, me barin e perveluar nga 45 gradshi i te nxehtit afrikan. Po kete se bejme dot per askend, as per ju, sepse respektojme veten, profesionin, qe i kemi kushtuar gjithe jeten per nder te jetes se atyre qe na besojne. Vini gishtin kokes, mbrohuni sa te mundni, e nese nuk e doni jeten tuaj, vjen vet shoku Covid, ju perqafon e kafshon madje, me mall te papare, po te tjeret mos i helmoni e vrisni me injorancen tuaj stratosferike, vrastare te jetes.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po punojme nonstop, ne kushtet me te veshtira te jetes tone, po u sherbejme njerezve duke rezikuar veten , familjet, femijet, prinderit, miqte. Njerezit kane semundje nga me te ndryshmet, ca prej tyre, tumorale e na shohin ne drite te syrit per ” shprese” e duhet te jemi aty , ne frontline tju sherbejme atyre qe e duan jeten, atyre qe duan te shohin diellin e se nesermes, e duhet te jemi te forte. Mbyllini mor, gojet tuaja te liga, hapni syte, e veshet, e kujdesuni per jeten, qe Zoti jua ka fal vec nje here.Jemi ne kete situate per shume arsye, po nje prej tyre eshte papergjeshmeria e paprecedent e individeve te tille. Lerini mjeket, te punojne te qete, ne keto kohe tejet te veshtira, perpos vapes, Covidit, rasteve problematike qe kerkojne zgjidhje, lodhjes se tejzgjatur, sju kemi mangut dhe mendjet e helmatisura nga virusi i injorances.

Ky reagim vjen në një kohë kur Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se në 24 orët e fundit janë konfirmuar dhe 139 raste të reja me COVID dhe kanë humbur jetën 6 pacientë. Po ashtu edhe rastet e shtruara në spital janë shtuar dhe rastët aktive janë më shume se 25oo në të gjithë vendin.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment