Aktualitet

Mjegulla e dendur ‘pushton’ Tiranën, rrugët mezi duken, anulohet fluturimi i “Wizzair” drejt Londrës (VD)

Mjegulla pushton Tiranën. Rrugët mezi duken. Anullohet fluturimi i "Wizzair" nga Rinasi drejt Londrës.
Featured image of article: Mjegulla e dendur ‘pushton’ Tiranën, rrugët mezi duken, anulohet fluturimi i “Wizzair” drejt Londrës (VD) Mjegull ne Tirane
Përditësuar:

TIRANË– Kryeqyteti dhe zonat rreth Tiranës janë pushtuar mbrëmjen e sotme nga mjegulla e dendur, e cila ka sjellë edhe vështirësi në qarkullim. Dosja.al ka mësuar se për shkak të mjegullës është anuluar edhe fluturimi i “Wizzair” nga Rinasi drejt Londrës. Ende nuk dihet se kur do të ringrihen avionët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Siç shihet edhe në fotot e publikuara nga Dosja.al, rrugët nuk dallohen krejtësisht qartë për shkak të mjegullës. Në këtë gjendje, rrugët e kryeqytetit janë lehtësisht të kthyeshme në vende aksidentesh, pasi shoferët mund ta kenë të vështirë të shohin kalimtarin apo mjetin tjetër që u vjen përballë. Kini kujdes kur udhëtoni, deri në një qartësim të vendit.

Mjegull ne Tirane

(f.m/dosja.al)

  • 22:44

    Video/ Mjegulla ‘verbon’ avionët, anulohet fluturimi i “Wizzair” nga Rinasi drejt Londrës

    Fluturimi i ‘Wizzair” për në Londër është anuluar për shkak të mjegullës. Dosja.al ka siguruar edhe video e foto nga brenda avionit ku bie në sy mjegulla e dendur që ka rrethuar krejtësisht zonën, duke e bërë të pamundur nisjen e avionit. Ende nuk bëhet me dije se kur do të ribëhet fluturimi drejt Londrës.

Shto Koment