Aktualitet

Mjafton të jeni mbi 18-vjeç! Pikat ku duhet të drejtohen qytetarët në çdo qytet për tu vaksinuar kundër Covid

Vaksinimi ka filluar nga ora 8 e mëngjesit dhe do të vijojë deri në orën 8 të mbrëmjes.
Featured image of article: Mjafton të jeni mbi 18-vjeç! Pikat ku duhet të drejtohen qytetarët në çdo qytet për tu vaksinuar kundër Covid Procesi i vaksinimit

TIRANË–Sot, të gjithë qytetarët që janë mbi 18-vjeç mund të paraqiten në pikat e qendrave të vaksinimit për të marrë dozën e parë kundër Covid. Vaksinimi ka filluar nga ora 8 e mëngjesit dhe do të vijojë deri në orën 8 të mbrëmjes.

Më poshtë, ju tregojmë se cilat janë pikat në çdo qytet ku qytetarët duhet të paraqiten:

Njësia vendore e Kujdesit Shëndetësor Tiranë

– Sheshi Skënderbej

– Stadiumi “Air Albania”

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Kavajë

– Qendra Shëndetësore Kavajë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Durrës

– Shkolla “Jani Kukuzeli”

– Qendra Shëndetësore Shijak

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Krujë

– Qendra Shëndetësore Krujë

– Qendra Shëndetësore Fushë-Krujë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Dibër

– Pallati i Kulturës Peshkopi

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Mat

– Qendra Shëndetësore Burrel

– Qendra Shëndetësore Klos

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Bulqizë

– Qendra Kulturore Bulqizë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Elbasan

– Qendra Shëndetësore nr. 4

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Librazhd

– Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Librazhd

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Gramsh

– Pallati i Kulturës Gramsh

– Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Gramsh

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Peqin

– Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Peqin

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Korçë

– Qendra Rinore Korçë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Pogradec

– Pallati i Kulturës Pogradec

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Kolonjë

– Qendra Sociale Kolonjë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Berat

– Pallati i Kulturës Berat

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Kuçovë

– NJVKSH Kuçovë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Skrapar

– Qendra Shëndetësore Çorovodë

– Qendra Shëndetësore Poliçan

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Shkodër

– NJVKSH Shkodër

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Malësi e Madhe

– NJVKSH Malësi e Madhe

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Pukë

– Qendra Shëndetësore Pukë

– Qendra Shëndetësore Fushë-Arrëz

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Kukës

– Pallati i Kulturës Kukës

– Qendra Shëndetësore Kukës

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Has

– Qendra Shëndetësore Krumë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Tropojë

– NJVKSH Tropojë

– Qendra Shëndetësore Bajram Curri

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Lezhë

– Gjimnazi “Hydajet Lezha”

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Kurbin

– NJVKSH Kurbin

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Mirditë

– Pallati i Sportit Mirditë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Vlorë

– Pallati i Sportit

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Sarandë

– Shkolla “9 Tetori”

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Delvinë

– Qendra Shëndetësore Delvinë

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Fier

– Qendra Shëndetësore nr.1 Fier

– Qendra Shëndetësore nr.2 Fier

– Qendra Shendetesore nr.3 Fier

– Qendra Shëndetësore Patos

– Qendra Shëndetësore Roskovec

– Qendra Shëndetësore Cakran

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Lushnjë

– Kinoteatri “Vaçe Zela”

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Mallakastër

– Kinemaja e qytetit

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Gjirokastër

– Konvikti i djemve, Lagjia “18 Shtatori”

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Përmet

– Bashkia Përmet

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Tepelenë

– Palestra e qytetit


Duhet të jeni mbi 18-vjeç! Ditë e hapur për vaksinimin, mbi 19 mijë qytetarë aplikojnë për dozën e parë anti-Covid

(a.b)/dosja.al

Shto Koment