Editorial

Misteri i dosjeve në bagazh, gazetari zbulon detaje: Ja çfarë iu gjet në makinë prokurorit Ndoja

Gazetari Spartak Koka ka thënë: Konfirmohet zyrtarisht se në automjetin, atë që diskutuam edhe para dy netësh.
Featured image of article: Misteri i dosjeve në bagazh, gazetari zbulon detaje: Ja çfarë iu gjet në makinë prokurorit Ndoja Foto ilustruese

Prej më shumë se dy ditësh në media kanë qarkulluar deklarata të ndryshme, mbi dokumentet që u gjetën në makinën e prokurorit Ndoja, pas atentatit.

Këtë të enjte, gazetari Spartak Koka ka thënë:  Konfirmohet zyrtarisht se në automjetin, atë që diskutuam edhe para dy netësh..janë gjetur në makinën e prokurorit Ndoja fotokopje e plotë e dosjes hetimore të prokurorit Afrim Shehu, aktet ekspertimit të cilat u vodhën vitin e kaluar  në maj dhe për të cilën u arrestuan më 25 tetor  të këtij viti 18 persona të akuzuar për veprën penale të mashtrimit…është konfirmuar zyrtarisht. Dosja hetimore e prokurorit Afrim Shehu është e plotë sot në prokurorinë e Durrësit..fotokopja mund të merret edhe nga një avokat i një prej personave të arrestuar më 25 tetor të këtij viti…janë 18 persona të arrestuar që akuzohen për tjetërsimit 68 mijë metra katrorë tokë në Kepin e Rodonit. Konfirmohet po ashtu edhe pjesa tjetër që ka dokumente të tjera të cilat lidhen me ekstrakte pronash..nga pronat e familjares së gjyqtarit të ndjerë Skerdilajd Konomi, harta, akt ekspertimet  dhe dokumente trashëgimie.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Opinion

Shto Koment