Aktualitet

Misteret e aksidentit te ‘Shqiponja’/ Kush është personazhi i botës së krimit që udhëtoi me Dergjinin, telefonata e mikut që i shpëtoi

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se në mjetin tip “Benz G-Class” ka qenë një personazh i njohur i botës së krimit në vend.
Featured image of article: Misteret e aksidentit te ‘Shqiponja’/ Kush është personazhi i botës së krimit që udhëtoi me Dergjinin, telefonata e mikut që i shpëtoi Ambra Borova dhe i vellai
Përditësuar:

TIRANE- Dosja.al zbardh skemën e aksidentit që ndodhi mbrëmjen e djeshme te “Shqiponja” në Tiranë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se në mjetin tip “Benz G-Class” ka qenë një personazh i njohur i botës së krimit në vend. Ky person drejton një grup të strukturuar kriminal dhe prej disa kohësh lëviz vetëm me makina të blinduara.

Eldin Dergjini ka qenë shoferi i makinës. Ndërkohë që pas aksidentit, drejtuesi i bandës kriminale në Tiranë, ka telefonuar një mikun e tij, i cili ka shkuar dhe e ka marrë në vendngjarje me një tjetër automjet.

Pavarësisht dëshmisë së 34-vjeçarit nga Shkodra, policia dyshon se ai ka marrë në mbrojtje këtë person. Dyshimet janë bërë edhe më të forta, pasi ky automjet i blinduar me targa ruse dhe xhama të zinj është parë në kryeqytet i përdorur nga i dyshuari.

Burime nga polica thanë se personi që dyshohet se ishte në mjeti G Class prej kohësh lëviz me mjete të blinduara pasi i druhet një atentati.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme dhe u raportua si një aksident. Eldin Dergjini (Borova) është vëllai i deputetes së futur në Kuvend nga LSI, Ambra Borova. 34-vjeçari nga Shkodra, është i skeduar nga Policia dhe i ka shpëtuar 2 herë burgut. Ai është dënuar në Itali për trafik droge dhe ka në përdorim disa makina luksoze.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment