Aktualitet

Mira Rakacolli: Testet e shpejta vijnë në Shipëri brenda muajit dhjetor, do shohim për shpërndarjen

VIDEO
Në deklaratën e mbajtur nga anëtarët e Komitetit Teknik, Rakacolli shtoi më tej se pas ardhjes së tyre, do të shikohet edhe mënyra e shpërndarjes së këtyre testeve.

TIRANË– Mira Rakaolli, zv/ministre e shëndetësisë dhe kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve deklaroi se testet e shpejta për Covid-19, do të vijnë në muajin dhjetor në Shqipëri.

Në deklaratën e mbajtur nga anëtarët e Komitetit Teknik, Rakacolli shtoi më tej se pas ardhjes së tyre, do të shikohet edhe mënyra e shpërndarjes së këtyre testeve.


“Testet e shpejta do të vijnë në Shqipëri brenda muajit dhjetor. Më pas do të shohim se si do të vijojë procedura e shpërndarjes,”- tha Rakacolli.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM I MADH:Nuk skadon ora policore! Komiteti i Ekspertëve zgjat masat për një afat të pacaktuar: Çerdhet dhe kopshtet nuk janë burim iknfektimi, festat e fundvitit organizojini në shtëpi, në dhjetor kemi testet e shpejta, asnjë manipulim për numrin e viktimave

(f.m/dosja.al)

Shto Koment