Aktualitet

Ministrja publikon shifrat: Gjatë 24 orëve të fundit e kanë fituar betejën me COVID 227 qytetarë

Njoftimin ministrja e ka dhënë në mediat sociale duke shkruar se tashmë dhe 2237 qytetarë janë shëruar nga virusi i rrezikshëm.
Featured image of article: Ministrja publikon shifrat: Gjatë 24 orëve të fundit e kanë fituar betejën me COVID 227 qytetarë

TIRANË– Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manasitirliu ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit e kanë fituar betejën me COVID-19 227 qytetarë.

Njoftimin ministrja e ka dhënë në mediat sociale duke shkruar se tashmë dhe 2237 qytetarë janë shëruar nga virusi i rrezikshëm.

“🟢 Gjatë 24 orëve të fundit, 227 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm! 🤜#COVID19🤛”, shkruan Manastirliu. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga ana tjetër pritet që Ministria e Shëndetësisë të publikojë të dhënat e plota për situatën e koronavirusit në 24 orët e fundit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment