Rajoni

Ministrja boshnjake e Kosovës: Do mundohem të justifikoj besimin e Kurtit

Ministrja boshnjake e Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilija Rexhepi, theksoi se fokusi do të jetë respektimi i ligjit për përdorimin e gjuhëve në të gjitha komunat dhe respektimi i qytetarëve, pavarësisht komunitetit.
Featured image of article: Ministrja boshnjake e Kosovës: Do mundohem të justifikoj besimin e Kurtit Emilija Rexhepi

Ministrja boshnjake e Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilija Rexhepi, u shpreh se do të mundohet të justifikojë besimin e Kryeministrit Albin Kurti.

Ajo theksoi se fokusi do të jetë respektimi i ligjit për përdorimin e gjuhëve në të gjitha komunat dhe respektimi i qytetarëve, pavarësisht komunitetit. “Ne jemi të gjithë kosovarë”, shprehet ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga A2CNN

(k.m/dosja.al)

Shto Koment