Aktualitet

Ministria e Financave merr mbështetjen e Bankës Botërore mbi përpjekjet e Shqipërisë për ekonomi gjithëpërfshirëse

Sipas njoftimit gjatë këtij takimi Ministrja Denaj, ka bërë një përmbledhje të  gjithë masave të marra nga Qeveria për përballimin e  dy krizave që kaloi ekonomia shqiptare, si tërmeti i 2019 dhe pandemia e Covid-19.
Featured image of article: Ministria e Financave merr mbështetjen e Bankës Botërore mbi përpjekjet e Shqipërisë për ekonomi gjithëpërfshirëse Takimi i BB

TIRANË– Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, kanë zhvilluar një  takim virtual me Anna Bjerde, Zv Presidente e Bankës Botërore për Rajonin e Europës dhe Azisë Qendrore.

Sipas njoftimit gjatë këtij takimi Ministrja Denaj, ka bërë një përmbledhje të  gjithë masave të marra nga Qeveria për përballimin e  dy krizave që kaloi ekonomia shqiptare, si tërmeti i 2019 dhe pandemia e Covid-19.

‘I njoha me të gjithë masat e marra deri tani nga Qeveria për përballimin e dy krizave që kaloi ekonomia shqiptare, si tërmeti i 2019 dhe pandemia’– shkruan Denaj.

“Anna Bjerde shprehu mbështetjen e Bankës Botërore ndaj përpjekjeve të Shqipërisë për ekonomi gjithëpërfshirëse dhe të qëndrueshme dhe jetesë më të mirë për të gjithë”,– shkruhet në njoftim.

Referuar informacionit të publikuar nga Ministria e Financave të dy palët ndanë opinionin e përbashkët  mbi mbështetjen për iniciativat e ekonomisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

🖥Së bashku më Guvernatorin Sejko zhvilluam një takim virtual me znj.Anna Bjerde, Zv/Pesidente e Bankës Botërore për…

Posted by Anila Denaj on Wednesday, April 7, 2021

(d.a/dosja.al)

Shto Koment