Sport

Milito tregon fjalët që iu tha Mourinho lojtarëve të Interit para finales 2010

"Jam krenar që realizova dy gola, por ishte një fitore e gjithë grupit. Kam pasur fat që mbërrita tek Interi në momentin e duhur"
Featured image of article: Milito tregon fjalët që iu tha Mourinho lojtarëve të Interit para finales 2010 Milito dhe Mou

22 maji i vitit 2010 është dita kur Diego Milito me dy gola kundër Bayern-it në finalen e Champions League i dha Interit trofeun e kampionit të Europës. Kishin kaluar katër dekada, që zikaltrit nuk e arrinin atë sukses.

Diego Milito ishte heroi absolut i asaj skuadre, edhe pse lojtarë si Sneijder, Zanetti dhe Eto’o gjithashtu kanë dhënë kontributin e tyre. I pyetur në Sky Sport se si e karikonte skuadrën Jose Mourinho, argjentinasi ka folur me fjalë të mëdha për portugezin, sot trajner te Tottenham.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mou na kishte transmetuar shumë qetësi, ai ishte lideri jonë. Përpara se të mbërrinim në stadium në finale, na kërkoi që ta shijonim atë mbrëmje, sepse nuk e kishte të sigurt nëse do të kishim një tjetër shans. Jam krenar që realizova dy gola, por ishte një fitore e gjithë grupit. Kam pasur fat që mbërrita tek Interi në momentin e duhur”.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment