Sport

Milinkovic Savic dëmtohet në stërvitje, portieri shqiptar i Lazios nxjerr KO serbin

Sergej Milinkoviç-Saviç pati një përplasje me portierin shqiptar të bardhekaltërve, Marco Alia dhe ndërpreu menjëherë seancën stërvitore
Featured image of article: Milinkovic Savic dëmtohet në stërvitje, portieri shqiptar i Lazios nxjerr KO serbin Skuadra e Lazio-s

ITALI- Lajme jo të mira vijnë nga skuadra e Lazios, mesfushori i skuadrës Sergej Milinkoviç-Saviç pati një përplasje me portierin shqiptar të bardhekaltërve, Marco Alia dhe ndërpreu menjëherë seancën stërvitore të mbrëmjes së djeshme, pasi ndjeu shqetësime në gju.

Për të parë shkallën e dëmtimit, ndërsa trajneri Inzaghi po pret me ankth rezultatet, duke qenë se Milinkovic-Savic është një element mjaft i rëndësishëm për skuadrën e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Paraprakisht mjekët e Lazios janë shfaqur optimistë, pasi kanë deklaruar se dëmtimi nuk mund at lërë më shumë se dy javë pushim mesfushorin serb, gjithsesi fjalën e fundit do ta thotë ekzaminimi i pasdites së sotme.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment