Bota

Miliarderi më i madh në SHBA në mbështetje të kandidatit presidencial Andrew Yang

Miliarderi Tesla dhe shefi i SpaceX Elon Musk mbështet shpresën për presidencën demokratike të Andrew Yang.
Featured image of article: Miliarderi më i madh në SHBA në mbështetje të kandidatit presidencial Andrew Yang Kandidati për president, Andrew Yang dhe biznessmeni, Elon Musk.

SHBA– Shefi kompanisë më të madhe hapsinore SpaceX, Elon Musk ka dalë publikisht në mbështetje të kandidatit për president në SHBA, Andrew Yang.

“Unë mbështes Yang,” – shkruajti Musk në rrjete sociale, ndërkohë që menjëherë reagoi dhe kandidati democrat Andrew Yang: “Faleminderit Elon, kjo do të thotë shumë. Urime për ndërtimin e së ardhmes”.

Musk është një ndër biznesmenët më të pasur në Amerikë dhe sipas Forbes ai numëron rreth 20 milard dollar pasuri. Së bashku me Yang ata kanë deklaruar pikëpamje të ngjashme për nevojën për një të ardhur themelore universal në SHBA.

Burimi:Futurism

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment