Showbiz

Miley Cyrus dhuron 25 mijë dollarë për bamirësi në Kosovë

Miley Cyrus erdhi dje në Prishtinë për festivalin Sunny Hill, dhe ka dhuruar plotë 25 mijë dollarë për bamirësi në Kosovë.
Featured image of article: Miley Cyrus dhuron 25 mijë dollarë për bamirësi në Kosovë Miley Cyrus

PRISHTINË- Këngëtarja me famë botërore Miley Cyrus mbrëmjesn e së premtes së bashku me shqiptaren e famshme , Dua Lipa kanë marrë pjesë në festivalin :  “Sunny Hill” në Kosovë.

Por pak para se të niste festivali Miley ka postuar në rrjetet sociale disa momente  gjatë provave, teksa është shprehur shumë shkurt me disa fjalë për Kosovën : “E nderuar të këndojë sot në Sunny Hill’s Festival dhe të festoj bashkë me shoqen time Dua Lipa. Shkojmë Kosovë!”.

 

Gjithashtu edhe Dua sëbashku me të atin e saj para festivalit kanë mbajtur një Konferencë për shtyp në Prishtinë, ku këngëtarja shqiptare ka treguar se Cyrus ka dhuruar plotë 25 mijë dollarë për bamirësi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 “Miley Cyrus ka ndarë 25 mijë dollarë për fondacionin që do të shkojnë për bamirësi”, është shprehur Dua.

Ardhja e Cyrus dhe Dua Lipës në Prishtiën i ka bërë shuëm krenarë shqiparët.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment