Sport

Milani prek fundin, humbet me Fiorentinën dhe e shikon veten në vendin e 16-të

Skuadra e Montelës ndëshkoi në minutën e 14-të Milanin, me Pulgar pas ekzekutimit të penalltisë. Dhe në pjesë e dytë, Milani nuk reagoi dot dhe Musakio u ndëshkua me të kuq.
Featured image of article: Milani prek fundin, humbet me Fiorentinën dhe e shikon veten në vendin e 16-të Frank Riberi

ITALI- Milani ka humbur me rezultatin 1 me 3 përball Fiorentinës dhe tregoi se gjërat në skuadër nuk funksionojnë siç duhet.

Skuadra e Montelës ndëshkoi në minutën e 14-të Milanin, me Pulgar pas ekzekutimit të penalltisë. Dhe në pjesë e dytë, Milani nuk reagoi dot dhe Musakio u ndëshkua me të kuq.

Fiorentina duke pasur përball një skaudër me 10 lojtarë gjeti më shumë terren dhe arriti që të shënonte dhe dy hherë të tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkaq Leao shënoi golin e vetëm për skuadrën e Xhampaolos, por shërbeu veçse për statistikë. Fiorentina me këtë fitore shkon në kuotën e 8 pikëve ne vendin e nëntë, ndërsa Milani zhytet në vendin e 16-të me gjashtë pikë. Milanit në fund të ndeshjes i janë larguar dhe tifozët në shenjë proteste.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment