Sport

Milani heq dorë nga lojtari i Bayern-it, e frikëson rroga

Featured image of article: Milani heq dorë nga lojtari i Bayern-it, e frikëson rroga Bayern Munich
Përditësuar:

Milani ka nevojë për një mbrojtës qendre me përvojë dhe ka qenë pranë tij, por ka refuzuar në momentet e fundit. Bëhet fjalë për gjermanin Jerome Boateng.

Problemi që ka “Djalli” me shtatlartin e Bayern-it është rroga e këtij të fundit, plot 5.5 mln euro në sezon. 31-vjeçari nuk cilësohet më lojtar kryesor te kampionët e Gjermanisë dhe po mendon largimin nga Mynihu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Menaxherët e tij kanë kontaktuar Milanin, por kanë kuptuar shumë shpejt se është e pamundur të arrihet një marrëveshje. Boateng nuk ka pranuar të ulë pagën e tij të majme.

Trajneri Pioli e ka dashur transferimin e ish-kampionit të botës, por në fund vendosin drejtuesit. Kjo merkato janari vështirë se mund të ketë alternativa më bindëse.

Shto Koment