Sport

Milani bëhet gati për sezonin e ri, kuqezinjtë kërkojnë përforcimin e mbrojtjes me emra të rinj

Pas mbylljes së marrëveshjes me Lion për francezin Pierre Kalulu, Milan kërkon që të marrë edhe Denzel Dumfries dhe Emerson Royal për të zvendësuar mbrojtësin Davide Calabria që do të largohet së shpejti.
Featured image of article: Milani bëhet gati për sezonin e ri, kuqezinjtë kërkojnë përforcimin e mbrojtjes me emra të rinj Emerson, mbrojtësi që kërkohet nga Milani

ITALI- Milani ka nisur përgatitjet për sezonin e ri dhe këkon që të ketë një merkato të suksesshme këtë verë. Pas mbylljes së marrëveshjes me Lion për francezin Pierre Kalulu, Milan kërkon që të marrë edhe Denzel Dumfries dhe Emerson Royal për të zvendësuar mbrojtësin Davide Calabria që do të largohet së shpejti.

Fituesi i shtatë Champions League-ve, pas dështimit për të zvendësuar kokë më kokë Ricardo Rodriguez me mbrojësin Denzel Dumfries, pasi PSV kërkon vetën transferta monetare, janë të fokusuar të mbrojtësi i Barcelonës, Emerson.

Mbrojtësit të huazuar nga Barcelona te Real Betis, iu ofrua 18 milionë € nga ekipi Italian. Por pas refuzimit të ofertës së parë nga gjigandët e Spanjës, Milani bëri edhe një ofertë të dytë që shkon deri në 25 milion për 21-vjeçarin nga Brazili.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu vlen për tu përmendur që mbrojtësi brazilian bëri një paraqitje të mirë sezonin e pare në Spanjë. Ai në 31 ndeshje të aktivizuara shënoi 3 gola.

(I.A. Dosja.al)

Shto Koment