DiasporaPolitikeRajoni

Milaim Zeka: Vjosa Osmanit nuk i ka ngelur gjë tjetër veçse të sillet si Ilir Meta

I ftuar në "T7", Zeka është shprehur se Meta edhe pse është bërë për hajmali, u thotë popullit që të marrin veglat e punës dhe të ngrihen për të mbriojtur votat e tyre.    
Featured image of article: Milaim Zeka: Vjosa Osmanit nuk i ka ngelur gjë tjetër veçse të sillet si Ilir Meta Milaim-Zeka

KOSOVË- Gazetari Mialim Zeka ka deklaruar se Vjosa Osmanit nuk i ka ngelur gjë tjetër veçse të bëhet si Ilir Meta.

I ftuar në “T7”, Zeka është shprehur se Meta edhe pse është bërë për hajmali, u thotë popullit që të marrin veglat e punës dhe të ngrihen për të mbriojtur votat e tyre.    

“Vjosa Osmanit nuk i ka mbetur asgjë tjetër pos të sillet si Ilir Meta. Ai atje është bërë për hajmali po thotë merrni sakicat”, ka thënë Zeka.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këtë gjë, Zeka e ka thënë gjatë diskutimit për depozitimin e kërkesës të Kosovës për lirimin me kushtë të ish-krerëve të UÇK-së, që janë të burgosur në Hagë prej 6 muajsh për krime lufte. 

(I.A/dosja.al)

Shto Koment