Bota

Mike Pompeo në Athinë/ Moska: Po përpiqet të tërheqë Greqinë në frontin anti-rus

Ambasada ruse në Greqi thotë se se kjo nuk është hera e parë që zyrtarët amerikanë përpiqen të tërheqin Athinën në frontin anti-rus.
Featured image of article: Mike Pompeo në Athinë/ Moska: Po përpiqet të tërheqë Greqinë në frontin anti-rus Mike Pompeo dhe Kyriakos Mitsotakis

GREQI- Ambasada ruse në Greqi ka regaur pas vizitës së sekretarit të shtetit Mike Pompeo, ku thotë se se kjo nuk është hera e parë që zyrtarët amerikanë përpiqen të tërheqin Athinën në frontin anti-rus.

“Kjo nuk është hera e parë që zyrtarët amerikanë përpiqen të tërheqin Greqinë në frontin anti-rus. Historia anti-ruse vështirë se mund të gjejë përgjigje në popullin grek miqësor” shkruan ambasada ruse në Greqi.

Sipas mediave fqinje, vizita e Mike Pompeo në Athinë shikohet nga grekët edhe si simbolikë e qartë se SHBA është në krah të Greqisë në konfliktin me Turqinë për çështjen e detit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.K.dosja.al)

 

Shto Koment