Bota

Mijëra studentë dhe banorë po evakuohen, pasi zjarri po shkrumbon Los Anxhelosin(FOTO+VD)

Qindra studentë në Kaliforni janë larguar nga universiteti orët e para të mëngjesit pasi një zjarr shkrumboi godinën.
Featured image of article: Mijëra studentë dhe banorë po evakuohen, pasi zjarri po shkrumbon Los Anxhelosin(FOTO+VD) Pamje nga situata ne Kaliforni

LOS ANGELES- Mijëra njerëz janë evakuuar nga Los Angeles, pasi një zjarr masiv përfshiu të gjithë zonë duke rrezikuar jetën e banorëve.

Ndërkohë si fillim zjarri ka për fshirë  Universitetin  ‘Mount Saint Mary’s’ ku menjëherë studentët kanë nisur të largohen për të  shpëtuar jetën e tyre

Shuarja e zjarrit është shumë e vështirë për shkak se erërat janë tepër të forta dhe ndihmojnë në përhapjen e zjarreve.

 

 

View this post on Instagram

 

Fire burning out of control just off the Getty Center, Drive. It’s threatening what are most important museums in the country, and also the Mandeville canyon @kingjames and others already ordered to evacuate #fire #lafire #405 #gettymuseum

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by Matt Gutman (@mattgutmanabc) on

Zjarri ka nisur ditën e djeshme rreth orëve të para të mëngjesit, duke djegur rreth  600 hektarë tokë.

Ndërsa autoritet përkatëse iu bëjnë thirrje të gjithë banorëve  të evakuohen.

Burimi: ABCnews 

A.C/Dosja.al

Shto Koment