AktualitetRajoni

Mijëra euro dhe kokainë, arrestohen 3 persona në Greqi, mes tyre një shqiptar

Arrestimi i tyre u bë në Paleo Faliro gjatë një kontrolli rutinë që ju bë makinës me të cilën po udhëtonin.
Featured image of article: Mijëra euro dhe kokainë, arrestohen 3 persona në Greqi, mes tyre një shqiptar Foto ilustruese

Tre persona janë arrestuar në Greqi nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike. Të arrestuarit janë: një 28 vjeçar shqiptar, një 49 vjeçar nga Bullgaria dhe një 53 vjeçar grek.

Mediat lokale shkruajnë se arrestimi u bë në Greqi në Paleo Faliro, gjatë një kontrolli rutinë që ju bë makinës me të cilën po udhëtonin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 Hetimet e mëtejshme zbuluan se të arrestuarit kishin edhe një banesë në shërbim të veprimtarisë së tyre, ku pas kontrollit nga policia u gjetën  dhe u konfiskuan edhe 598 gram kokainë, 21,500 euro dhe tre makina private.

Shto Koment