Sport

“Michael Schumacher është i vetëdijshëm”, vjen lajmi i mirë nga Parisi

Njëra nga infermieret që po i shërben Schumacherit, ka deklaruar se Legjenda e Formula 1 tashmë është i vetëdijshëm.
Featured image of article: “Michael Schumacher është i vetëdijshëm”, vjen lajmi i mirë nga Parisi Schumacher

PARIS –Legjenda e Formula1, Michael Schumacher po merr mjekimin e duhur në spitalin “Georges-Pompidou”  në Paris.

Sipas mediave të huaja mësohet se Schumacher po merr trajtimin e duhur , me një terapi me qeliza staminale . Ky lloj trajtimi mesa duket po e ndihmon më së shumti kampionin e Formula 1, i cili po ndjek kurat e tij në mënyrë sa më private nga familja e tij që prej aksidentit  në vitin.

Ndërkohë përmes infermieres që kujdeset për të është mësuar se:  Schumacher është në listën e pacientëve të mi dhe mund t’iu siguroj se është i vetëdijshëm.

Prej vitit 2013 kur Legjenda e Formula 1 u aksidentua në një nga garat me ski  arriti të stabilizohej pas daljes nga koma.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por nga të gjitha kurat që Schumacher ka marrë në spitalin  “Georges-Pompidou” në Paris,  nuk është rregjistruar kurrë në emrine tij të vërtetë, por me një emër të rremë.

Burimi:  wheels24

A.C/Dosja.al

Shto Koment