Showbiz

“M’i preu fjalët në montazh”/ Bes Kallaku i “përvishet” Ermal Mamaqit: Ta thashë në sy batutën, kur gjërat shiten sikur nuk dihen, kjo më vret (Falja për Encën)

Reagimi i Bes Kallakut.
Featured image of article: “M’i preu fjalët në montazh”/ Bes Kallaku i “përvishet” Ermal Mamaqit: Ta thashë në sy batutën, kur gjërat shiten sikur nuk dihen, kjo më vret (Falja për Encën) Bes Kallaku, Enca Haxhia dhe Ermal Mamaqi

Tiranë- Bes Kallaku ka reaguar ndaj Encës dhe Ermal Mamaqit. Pas deklaratës së tij ndaj Ermal Mamaqit, se ky i fundit bën biznes dhe ai bën humor, aktori shprehet se këtë ia ka thënë edhe në emisionin “Xing me Ermalin”, por batuta është prerë në montazh.

“E dyta, shokut tim Ermalit kete batuten “un kam qef me bo humor kurse Ermali do me bo biznes” ja kam thene ne emisionin e tij “Xing” kur isha i ftuar edhe pse e preu ne montazh. Kete heren e dyte, kemi folur ne tel 1 dit pasi ishte regjistruar “Shiko kush luan” edhe i kam thene ne tel, o lok thashe kete gje per ty, je me i mire se un ne biznes por jo me humorist une. Me te qeshur dhe urime mbyllem tel me njeri-tjetrin.”, shprehet Kallaku.

Kushdo qe do ta shfrytezoje kete gje per ti shtuar kureshtjen punes se tij mbare i shkofte edhe u befte me i madh se Zamiri e Vasili. Respekt.”, u shpreh ai, duke i kthyer kështu një përgjigje Ermal Mamaqit.

Po kështu ai ka treguar se i ka kërkuar falje Encës për komentin për “ballkonin” dhe ka theksuar se në karrierën e tij, s’ka bërë asjë hap për të ofenduar ndokënd.

Reagimi i plotë i Kallakut:

Meqe u bo kaq e madhe, pa asnje qellim te keq nga ana ime. E meqe edhe mu po me shkrujn yyyyyyy ca kishte shkrujt Ai ashtu per ty e ca kishte thon per ty.
2 sqarime te vogla. Ences i kerkova ndjese per batuten direkt sa kishte dale ne portale. Por zgjodhi kte menyren tjeter te pergjigjes. Mgjs e vlersoj personalisht per cfare ka arritur dhe skam pas kurre asgje me te e me askend.
E dyta, shokut tim Ermalit kete batuten “un kam qef me bo humor kurse Ermali do me bo biznes” ja kam thene ne emisionin e tij “Xing” kur isha i ftuar edhe pse e preu ne montazh. Kete heren e dyte, kemi folur ne tel 1 dit pasi ishte regjistruar “Shiko kush luan” edhe i kam thene ne tel, o lok thashe kete gje per ty, je me i mire se un ne biznes por jo me humorist une. Me te qeshur dhe urime mbyllem tel me njeri-tjetrin.

Tani kur gjerat shiten sikur nuk dihen edhe po i degjojm per here te pare kjo me vret. Ne krejt karrieren time skam bere asnje hap duke ofenduar kend, duke kerkuar pritagonizem ne “skandale” portalesh apo duke mohuar punet e te tjereve.  As nuk dua te konkuroj me askend, ne fund publiku eshte ai qe jep vlersimin. Suksese secilit ne punen e tij sepse as nuk e mendova qe behej nje vorbull e tille. Kushdo qe do ta shfrytezoje kete gje per ti shtuar kureshtjen punes se tij mbare i shkofte edhe u befte me i madh se Zamiri e Vasili. Respekt.Un dua ti ngjaj Ijes time dhe dua te jem gjithmone Besi qe jam. Qellimi im eshte te mbajm sa me gjate Qendren Vullnetare ne Bubq ku kemi fiks 30 dite qe me shpirt mundohemi per ti sherbyer bashkfshatareve te mi pas asaj fatkeqsie. Shifra e vetme qe dua te arrij eshte ndertimi i sa me teper shpiave ne Bubq. Zoti ju rujt.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Përplasjet:

Gjithçka filloi kur komediani Besi deklaroi në emisionin e Luana Vjollcës se Ermali nuk bën humor, por biznes. Pas deklaratave të Bes Kallakut se Mamaqi bën vetëm biznes dhe komentit për gjóksin e Encës, këta dy të fundit i kanë dhanë aktorit një mesazh. Ata u shfaqën në një video ku këndonin: “Je sikur zanë, na kanë zili”, këngën e Shpat Kasapit.

Mamaqi nuk u ndal me kaq, por në një reagim në Instagram deklaroi se ka objktiv të bëhet si dy biznesmenët e njohur, Vasil Naçi dhe Samir Mane, duke i kthyer kështu një përgjigje Kallakut.

Po kështu këngëtarja e njohur, Enca Haxhia  reagoi sërish ndaj Bes Kallakut pas deklaratës së aktorit. Enca tha se Kallaku ka harruar që ka qenë ai që e ka ftuar të merrte pjesë në filmin e tij “Falco”.

J.V/Dosja.al

Shto Koment