Politike

Meze të lehta, prodhime deti dhe verë nga Santorini! Menu speciale për miqtë shqiptarë, çfarë u shërbye në takimin e Ramës dhe Mistotakis

Si pjatë e parë kanë qenë meze të lehta me prodhime deti, ndërsa pjatë e dytë ka qenë Dental nga deti Jon me salcë vere, rozmarinë dhe borzilok, ndërsa për ëmbëlsirë Sorbeto dhe Mous çokollate ose krem parfe me akullore.
Featured image of article: Meze të lehta, prodhime deti dhe verë nga Santorini! Menu speciale për miqtë shqiptarë, çfarë u shërbye në takimin e Ramës dhe Mistotakis Pamje nga takimi

GREQI– Detaje janë mësuar nga takimi i kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama me homologun grek, Kyriakos Mistotakis. Mësohet se palët kanë zgjedhur një menu të lehtë, kryesisht me prodhime deti.

Si pjatë e parë kanë qenë meze të lehta me prodhime deti, ndërsa pjatë e dytë ka qenë Dental nga deti Jon me salcë vere, rozmarinë dhe borzilok, ndërsa për ëmbëlsirë Sorbeto dhe Mous çokollate ose krem parfe me akullore. Gjatë gjithë darkës është shërbyer verë e bardhë nga Santorini.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryeministri Edi Rama ka darkuar mbrëmjen e sotme me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis. Ka qënë vetë Rama ai që ka postuar foto dhe video nga darka, ku është shfaqur i buzëqeshur krah homologut grek por asnjë detaj lidhur me çfarë kanë biseduar.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment