Politike

Meta publikon foton e Kushtetutës: Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. Koha për referendum të ri

Data 22 nëntor shënon dhe ditën kur është miratuar Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë 2i vite më parë.
Featured image of article: Meta publikon foton e Kushtetutës: Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. Koha për referendum të ri Kushtetuta dhe Ilir Meta

TIRANË- Presidenti Ilir Meta në një postim në Facebook, shkruan se sot është dita e referendumit të tradhtuar. Sipas Metës sot është dita për një referendum të ri, duke publikuar dhe një foto të Kushtetutës.

“Sot është dita e Referendumit të tradhtuar. KOHA PËR REFERENDUM TË RI!”, shkruan Ilir Meta.

Data 22 nëntor shënon dhe ditën kur është miratuar Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë 2i vite më parë. Në vitin 1998 është miratuar Kushtetuta e Shqipërisë, e cila është edhe sot pavarësisht se ka pësuar shumë ndryshime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Meta prej javësh ka premtuar se do të kishte një nisnmë për këtë ditë, por ende nuk e ka bërë publike atë. Me reagimin e tij në Facebook, kuptohet se Presidenti Ilir Meta kërkon që të dnryshojë sërish Kushtetuta dhe miratimi i sja të bëhet me referendum dhe jo nga Kuvendi siç u bë në 2016-ën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment