Politike

Meta pret në takim homologun nga Polonia: Partneritet i shkëlqyer dhe në rritje mes dy vendeve

Të dy krerët e lartë të shteteve vlerësuan marrëdhëniet dypalëshe dhe më pas Meta falenderoi presidentin e Polonisë për mbështetjen në integrimin e shqipërisë në BE.

TIRANË- Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, priti në një takim Presidentin e Republikës së Polonisë, Andrzej Duda, i cili ishte njëkohësisht dhe i Ftuar Nderi i Samitit të Liderëve të Procesit të Brdo-Brijunit, që u zhvillua në Tiranë, më 8-9 maj 2019.

Të dy krerët e lartë të shteteve vlerësuan marrëdhëniet dypalëshe dhe më pas Meta falenderoi presidentin e Polonisë për mbështetjen në integrimin e shqipërisë në BE.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shumë i lumtur të mirëprisja sot Presidentin e Polonisë, z.Andrzej Duda, i Ftuar Nderi i Samitit të Udhëheqësve të Procesit të Brdo-Brijunit. #BBPTirana
Vlerësuam marrëdhëniet dypalëshe dhe e falënderova me mirënjohje për mbështetjen e dhënë nga Polonia në shumë fusha, veçanërisht për procesin e integrimit të vendit tonë në Bashkimin Europian. Shqipëri-Poloni, partneritet i shkëlqyer dhe në rritje”, shkruan kreu i shtetit, Ilir Meta.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment