Politike

Koha për revolucion? Presidenti: Po të jetë puna për forcë Ilir Meta thërret…

Në mënyrë ironike presidenti Meta tha se po të jetë nevoja për forcë, atij “i mjaftojnë 1000 persona si Ilir Meta”.
Featured image of article: Koha për revolucion? Presidenti: Po të jetë puna për forcë Ilir Meta thërret… Ilir Meta

I pyetur në lidhje me manifestimin e thirrur më 2 Mars në emisionin Opinion, Presidenti Ilir Meta u shpreh se nëse ka ardhur koha për revolucion edhe ai mund të ndodhë.

Ai shtoi se qytetarët do të vijnë për veten e tyre por marshimi nuk do të jetë i dhunshëm por paqësor. Në mënyrë ironike presidenti Meta tha se po të jetë nevoja për forcë, atij “i mjaftojnë 1000 persona si Ilir Meta”.

Mentor Kikia: Thirrja për manifestim mban era revolucion

Ilir Meta: Po qe se ka ardhur koha për revolucion, revolucion. Po nuk funksionoi SPAK-u, revolucion. Revolucion për zbatimin e ligjit për zbatimin e kushtetutës. Ata do vinë për veten e tyre. Garanci kanë qytetarët për të drejtat e tyre?

Mentor Kikia: Ftesa për të rivendosur rendin kushtetues është që populli të marshojë në të gjitha mënyrat

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ilir Meta: Populli të tregojë në mënyrën më paqësore dhe evropiane. Ska lidhje kjo me ilir metën as me Edi Ramën mos e kthejmë në personale.

Mentor Kikia: Mund të përfundojë në protesta të dhunshme

Ilir Meta: Po të jetë nevoja për forcë Ilir Meta thërret 1000 veta si vetja e vetë. Ilir meta do të dëgjojë zëri e popullit.

Marrë nga Opinion.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment