Politike

Meta përkujton 109 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës: Simbol i humanizmit dhe i frymëzimit

Sipas Kreut të Shtetit, Nënë Tereza është simbol shqiptar dhe botëror i humanizmit e solidaritetit njerëzor dhe shembull i jashtëzakonshëm i dashurisë e përkujdesjes së çdo nëne shqiptare.
Featured image of article: Meta përkujton 109 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës: Simbol i humanizmit dhe i frymëzimit Nënë Tereza dhe Ilir Meta

TIRANË– Presidenti Ilir  Meta, ka përkujtuar 109-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës.

Sipas Kreut të Shtetit, Nënë Tereza është simbol shqiptar dhe botëror i humanizmit e solidaritetit njerëzor dhe shembull i jashtëzakonshëm i dashurisë e përkujdesjes së çdo nëne shqiptare.

Postimi i plotë i Ilir Metës:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në 109-vjetorin e lindjes së Shenjtores Nënë Tereza, simbolit shqiptar dhe botëror të humanizmit e solidaritetit njerëzor dhe shembullit të jashtëzakonshëm të dashurisë e përkujdesjes të çdo nëne shqiptare, ne përkujtojmë me nderim e respekt trashëgiminë e vyer të veprës së Saj humane e hyjnore të paharruar.
Urtësia dhe porositë e Shën Terezës le të na shërbejnë si burim frymëzimi, që të gjithë së bashku, me shumë dashuri e përkushtim të bëjmë gjithçka duhet për këdo që ka nevojë për ndihmë, solidaritet e përkrahje sociale, për prosperitetin e begatinë e Shqipërisë dhe të kombit tonë!

(.m/dosja.al)

 

Shto Koment