Politike

Meta nuk e fsheh adhurimin për Trump, poston fjalimin e tij: Nuk ka demokraci, pa sovranitet

Presidenti Ilir Meta shkruan se e adhuron thënien e presidentit Trump se pa demokracinë, vendi nuk ka sovranitet.
Featured image of article: Meta nuk e fsheh adhurimin për Trump, poston fjalimin e tij: Nuk ka demokraci, pa sovranitet Ilir Meta dhe Donald Trump

TIRANË– Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një shprehje të homologut të tij amerikan, Donald Trump.

Në postimin e tij, Meta shkruan se e adhuron thënien e presidentit Trump se pa demokracinë, vendi nuk ka sovranitet.

Postimi i Metës:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Po shoh vërdallë dhe ky planet, nëse doni lirinë, jini krenar për vendin tuaj. Nëse doni paqe duani vendin tuaj. Liderët e zgjuar gjithmonë zgjedhjen më të mirën për vendin dhe njerëzit e tyre. E ardhmja nuk i përket globalistëve, por patriotëve. Nuk ka demokraci, pa sovranitet,”-thotë Trump në fjalimin e tij.

Mesa duket, presidenti i një prej vendeve më të fuqishme të globit është “idhulli” i kreut të shtetit tonë, i cili në retorikën e tij politike është shprehur se vendimet i merr për të mirën e vendit.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment