Politike

Meta kryen homazhe te varrezat e Dëshmorëve të Atdheut krah Ruçit, Xhaçkës dhe Peleshit

FOTO
Përkrah Metës, ishin Gramoz Ruçi, Olta Xhaçka dhe Niko Peleshi. 
Featured image of article: Meta kryen homazhe te varrezat e Dëshmorëve të Atdheut krah Ruçit, Xhaçkës dhe Peleshit Ilir Meta

TIRANË– Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar ditën e sotme homazhe te varrezat e Dëshmorëve. Përkrah Metës, ishin Gramoz Ruçi, Olta Xhaçka dhe Niko Peleshi.

U vu re se kryeministri Edi Rama nuk ishte i pranishëm në këtë ceremoni, siç ka qënë një vit më parë. Ata vendosën lule në varreza dhe qëndruan për disa minuta përballë tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: 5 Maji, Shqipëria nderon sot Dëshmorët e Kombit! Politika bëhet bashkë, Meta e Ruçi krah për krah përulen tek “Nëna Shqipëri”, Basha tek Azem Hajdari. Mungon Rama

(a.b)/dosja.al

Shto Koment