Aktualitet

Blendi Fevziu rikthehet pas në kohë, kujton marëdhënien me Bashën: E kam pasur nxënës! Njëherë doja ta nxirrja jashtë…

Ai tha se Lulzim Bashën e ka patur nxënës, në gjimnazin “Sami Frashëri” i dhënë disa orë mësimi kur Blendi bënte stazhin si mësues.
Featured image of article: Blendi Fevziu rikthehet pas në kohë, kujton marëdhënien me Bashën: E kam pasur nxënës! Njëherë doja ta nxirrja jashtë… Blendi Fevziu
Përditësuar:

TIRABË- Blendi Fevziu, ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Dola te Ola”, aty ku rrëfeu disa nga momentet më të rëndësishme.

Blendi kujtoi se Rama ndryshe nga gjithë të ftuarit e deri atëhershëm ishte i interesuar për pamjen dhe dekorin e studios, ndryshonte pozicionin e dritave që të reflektonin më mirë mbi të, ndërkohë që tani sipas tij ka ndryshuar dhe ka më tepër autoritet.

Kur gjatë programit u shfaq fotoja me kryedemokratin, Blendi zbuloi një fakt shumë interesant. Ai tha se Lulzim Bashën e ka patur nxënës, në gjimnazin “Sami Frashëri” i dhënë disa orë mësimi kur Blendi bënte stazhin si mësues. “Njëherë kam dashur ta nxjerr nga klasa, por mësuesja e letërsisë më tha se Basha ishte nga nxënësit shumë të mirë. Gjithmonë kam patur raporte të mira me të” tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidentin Ilir Meta, Blendi Fevziu e ka njohur që kur ka qenë fëmijë pasi kanë qenë bashkëmoshatarë në shkollë. “Ka qenë bashkudhëtari im”, tha ai.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment